9. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét




A Kolozsvári Ünnepi Könyvhét idén 9. alkalommal kerül megrendezésre a Fogoly utcában, a Koffer kávézóban, a Bulgakov Kávéházban és egyéb helyszíneken május 9-12. között.

 

 

Program

 

Szerda, május 8.:

 

10:00 Balázs Imre József dalbaráncolt felhői. Kirándulás a felhőben könyvbemutató

Helyszín: Koffer kávézó

 

12:00 Apa, menjünk gombászni! Fordítói ősbemutató Jankó Szép Yvette-tel

Helyszín: Koffer kávézó

 

13:00 Szabó Róbert Csaba: Vajon Nagyi és az aranyásók, író-olvasó találkozó

Helyszín: Apáczai Csere János elméleti líceum (díszterem)

 

16:30 Bordás Beáta: A kolozsvári Bánffy-palota – Múlt és jelen című kötetének a bemutatója

Helyszín: Bánffy-palota (Tonitza terem)

 

 

Csütörtök, május 9.:

 

11:30 Szabó Róbert Csaba: Vajon Nagyi és az aranyásók, író-olvasó találkozó

Helyszín: Kolozsvári Református Kollégium (díszterem)

 

13:00 Zágoni Balázs: A Gömb, író-olvasó találkozó

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

15:00 Ünnepélyes Megnyitó

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

15:30 A Kolozsvári Magyar Opera gyermekkórusának előadása

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

16:00 Szabó Róbert Csaba: Alakváltók, író-olvasó találkozó

Helyszín: Bulgakov Irodalmi Kávéház

 

18:00 Garabonciások zenés könyvbemutató Csutak Istvánnal és Sarány Istvánnal

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

20:00 ExperiJam, a NEST zenés spokenword előadása

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

20:00 Irodalmi kvíz-est

Helyszín: Bulgakov Irodalmi Kávéház

 

 

 

 

 

Péntek, május 10.:

 

10:00 Énekelj a költővel! Közös verses-dalos mókázás Balázs Imre Józseffel, a Kirándulás a felhőben című kötet szerzőjével.

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

10:00 Arcfestés Gyereksarok (Fogoly utca)

 

11:00 Zene-bona, szana-szét interaktív családi koncert: Palinta társulat

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

11:00 Filep Tamás Gusztáv: Azt hittem egykor, hogy csapatmunkában veszek részt, könyvbemutató, beszélgetés Filep Tamás Gusztáv, Gidó Attila és Kiss Tamás kisebbségkutatókkal

Helyszín: EME terem

 

12:00 Élő Könyvtár

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

12:00 Meseolvasás

Helyszín: Gyereksarok (Fogoly utca)

 

14:00 Szőcs Margit: Madarász Béni, író-olvasó találkozó

Helyszín: Vallásszabadság Háza

 

14:30 A Kalózlány: Kékvér könyvbemutató Lupescu Katával

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

16:00 A Helikoni Íróparlament Mártírjai, meghívott előadók: Filep Tamás Gusztáv, Veres Emese Gyöngyvér, Gidó Attila

Helyszín: EME terem

 

17:00 Tóth Krisztina: A lány, aki nem beszélt, író-olvasó találkozó

Helyszín: Minerva

 

17:30 Táncház: Tokos Zenekar

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

 

 

Szombat, május 11.:

 

10:00 Vivat Mathia kreatív műhelysarok Murádin Lovász Noémi

Helyszín: Gyereksarok

 

11:00 Kolozsvári Bábjátszótér: Mátyás király lopni megy, előadja Demeter Ferenc és Gál Orsolya, rendezte Vadas László

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

11:00 Novák Csaba Zoltán – 1000 év Erdélyben, 100 év Romániában könyvbemutató

Helyszín: EME

 

12:00 DuoTrixx gólyalábas bohócok interaktív előadása

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

12:00 Tóth Krisztina: Párducpompa író-olvasó találkozó

Helyszín: Bulgakov Irodalmi Kávéház

 

13:00 Slammeld bajnokká magad!

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

15:00 Nényei Pál: Az irodalom visszavág 1,2 író-olvasó találkozó-olvasó találkozó

Helyszín: KPlusz Közösségi Tér

 

16:00 Beszélgetés Marék Veronika József Attila díjas íróval, a Boribon, Kippkopp és Tipptopp, a Kockásfülű Nyúl szerzőjével

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

16:00 Műfordítói kerekasztal Benő Attilával

Helyszín: EME

 

17:30 Kalotaszeg szíve: Körösfő – A szülőföld története és képes albuma – Könyvbemutató és beszélgetés a könyv szerzőjével Péntek Tímeával Körösfő és Kalotaszeg népi világáról.

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

19:00 Loose Neckties Society koncert

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

19:00 Márkus András: Elza könyvbemutató

Helyszín: Bulgakov Irodalmi Kávéház

 

 

Vasárnap, május 12.:

 

12:00 Puck Bábszínház: Paprikajancsi kalandjai

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

15:00 Tekergő mesejáték: A király rózsái – közreműködik Hajós Erika mesemondó, Both Zsuzsa mesedalnok

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

16:00 – 17:00 Codex régizene együttes és a Passeggio táncegyüttes előadása

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)

 

19:00 Heinczinger Mika és Török Máté (a Misztrál együttes tagjai) koncert

Helyszín: Nagyszínpad (Fogoly utca)