Nagyinterjúk, életút-beszélgetések, tematikus beszélgetések írókkal, költőkkel, alkotóművészekkel, értelmiségiekkel – Erdélyből, Romániából, a Kárpát-medencéből és a nagyvilágból.
A finnek számára teljesen mást jelent a Kalevala, mint számunkra, hiszen ha a magyar olvasó a Kalevalára gondol, nincs vizuális/képzőművészeti kötődése.
A malom kísértete a vádbeszédek tökéletlenségéről szóló könyv. A kommunizmus nehéz időket jelentett számomra, felemésztette fiatalkori éveimet, az optimizmusomat is kikezdte.
Annyi bizonyos, hogy a remény, az idill vagy a méltóság pont azok a szavak, amelyeknek még az asszociációit sem tudom összeegyeztetni a szegénységtapasztalataimmal...
Az irodalomtörténet nem szentírás, időről időre változik, a különböző korok rendszerint magukhoz alakítják, de saját ízlésükhöz, stílusiskolájukhoz alakíthatják maguk az irodalomtörténészek is...
Vallomás következik: alkottam egy olyan figurát, akit nagyon megszerettem. És reményeim szerint felkínáltam az olvasónak egy olyan történelemszemléletet is, amely mifelénk nem divat.
A Kós Károlyék által elindított szellemiség jelentette a felkiáltójelet számunkra, hogy bárhová kerüljünk, hasznossá kellene válnunk.